Deti dôchodku.

Autor: Miroslav Mézeš | 15.1.2013 o 22:25 | (upravené 15.1.2013 o 22:43) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  311x

Telefón, oslovenie, pozvanie. Začiatok jednej nevinnej akcie, organizovanej pre manželský pár. Súčasťou pozvánka na obed ako vďaka za dlhoročné užívanie pevnej linky. No nechoď tam. Veď je to zadarmo. Hviezdičky v očiach a priam detská radosť  z výhry povšimnutia.

Úvodné kecy a obchodné predstavovanie produktov istej firmy, ktorá nemala s pevnou linkou nič spoločné. Drobný a nepovšimnuteľný  fakt. Ťahanie nenápadných zalepených obálok - ukrývajúcich v sebe tajomstvo tejto účasti. V rámci trávenia obeda volanie jednotlivých manželských párov na osobný pohovor, a tam odhalenie tajomstva ukrývajúceho sa v zalepenej obálke. Vyhrali ste! Bonus-1 - zahrňuje to a to. Z obálky už nedočkavo vytŕča ďalší papierik, tento krát zahalený vo vyzývavom žltom župane. Bonus-2.  Opäť krátky príhovor, čo tento bonus zahŕňa. Do tretice všetko najlepšie. Bonus-3. „Vyhrali ste všetko čo sa vyhrať dalo" - balzam na dušu, zreničky na široko, úsmev - už spomínaná priam detská - nevinná radosť.  Vyčíslenie, zaplatenie, ach aký skvelý deň, tak veľa za tak málo.

Zvláštny pocit, počúvať také nevinné a radostné, chváliace priam hrdiace sa slová opisujúce tento prekrásny a úspešne zdolaný deň, vidieť tie detské hviezdičky v očiach, očiach dôchodcu. Zo skladačky slov sa postupne ako puzzle tvorí v očiach nezainteresovaných skladačka, obraz podvodu. Zločin spáchaný na nevinnosti postarších, zločin pošľapanej dôvery. Obzvlášť pre nezainteresovaných s vedomosťami obchodnej a predajnej stratégie dnešnej doby.  Nekonečný pocit ľútosti z oklamania nevinných, detí dôchodku.

Nedá sa už nič iné, len prekryť ľútosť racionálnym vysvetlením danej situácie. Jemne zdôvodniť, vyhodnotiť, a poučiť. Presne ako deťom vysvetliť, prečo nebrať od neznámych ľudí cukríky. Možno aj prídu slzy, ale tie už zaplatených 1200€ nevrátia. Ostane len rana pri pohľade na všetky tie dosiahnuté bonusy. Neostáva nič iné, len sa poučiť, že cukríky dnes nie sú zadarmo, povzniesť sa a ísť ďalej za tým pravým „detským šťastím" , s vedomím, že je niekto, kto im to šťastie odobrí resp. vyvráti. Pre nezainteresovaných poučenie, nech sú stále na blízku a vedia tak odobriť, či dohodiť to šťastie.

PS: Prajem rýchlu smrť takýmto firmám, a nekončiace výčitky svedomia pre ich sprostredkovateľov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?